Oleme tänaseks asendanud ligi 80% kõikide kinnistute arvestitest, nende tööd testinud ja teinud andmete proovilugemisi.

Kahjuks ei ole mõningatesse kohtadesse olnud meie töövõtjal siiski võimalik tehnilistelt keerukamatel juhtudel koheselt arvesteid paigaldada ja palume uut veearvestit veel mitte omavatelt kinnistuomanikel varuda veidi kannatust. Kuid osadel juhtudel on osutunud arvesti vahetamise aja kokkuleppimine keeruliseks, kuna puuduvad kehtivad kontaktandmed. Seetõttu palume kinnistuomanikel, kellel on veearvesti veel vahetamata, võtta vee-ettevõtjaga ühendust ja värskendada oma kontaktandmeid telefonil 607 0426 või e-kirjaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Veearvestite asendamine on prioriteet

Palume veearvestite vahetamisse suhtuda mõistvalt, kuna see töö on hädavajalik. Nimelt peab vastavalt kehtivale regulatsioonile kinnistul tarbitud veekogus olema mõõdetud veearvestiga. Seejuures peab veearvesti vastama mõõteseaduses toodud nõuetele. Lisaks sellele, et kaugloetav arvesti on kliendi jaoks kindlasti mugavam, tagab nõuetekohane ja täpne veearvesti õiglase veearvestuse, vähendab kadusid ja kulusid veevõrgus ning tagab parema teenuse kvaliteedi.

Näiteks aitavad paigaldatud veearvestid ära tunda ebaloogiliselt suure veetarbimise, kui suvilas on kellelgi veetoru katki läinud ja paremini avastada avariisid ühisveevärgis. Kuna vee-ettevõtja maksab põhjavee kasutamise eest riigile ressursitasu maapõuest iga välja pumbatud m3 eest, siis kõik sellised kulud kajastuvad lõpuks vee-ettevõtte ja tema klientide arvetes. Seega on taoliste kulude vähendamine meie jaoks prioriteet.

Kauglugemisest ja näitude teatamisest

Saime selle aasta märtsis kätte kauglugemiseks vajalikud seadmed ja tegime esimesed andmelugemise katsetused ning aprillis suurema kogu meie teeninduspiirkonda hõlmava andmelugemise. Koostasime ka esimesed arved kaugloetud veenäitude alusel neile, kes polnud mingil põhjusel ise näitu teatanud. Kuna seadmete testimisel ilmnes mõningaid ootamatuid tõrkeid, siis teostasime täiendusi protseduurides ja seadistustes ning jätkame süsteemi katsetamise ja häälestamisega. Seetõttu võib veel esineda mõningaid tõrkeid ja vabandame oma klientide ees ette, kuid oleme võtnud endale eesmärgiks, et alates märtsist tagame klientidele kauglugemise hiljemalt kahe kuu jooksul pärast uue veearvesti paigaldamist. Seega kui Teile on paigaldatud paar kuud tagasi uus veearvesti ja ise näitu enam ei teata, kuid mingil põhjusel ei saa arvet või saate prognoosarve, siis palun võtke meiega kindlasti ühendust telefonil 607 0426 või e-kirjaga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja parandame kiirelt vea.

Siinkohal soovime täpsustada, et kaugloetavaid veearvesteid ei paigaldata kastmisveearvestuse mõõtmiseks ja korteritesse. Igale kinnistutele paigaldatakse ainult üks veearvesti kogu elamus (sh korterelamus) tarbitud koguse fikseerimiseks. Seetõttu peab kastmisveearvestite ja meie arveldusteenust kasutavate korterite veearvestite näite endiselt edasi teatama. Taolisi täiendavaid veearvesteid on võimalik paigaldada ainult täiendava tasu eest, mis sisaldab nii kaugloetava veearvesti ja lisatarvikute maksumust kui ka tööraha.

Isikuandmete kaitsest

Vee-ettevõtja tagab kaugloetavate veearvestite andmete lugemisel Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärusest tulenevad isikuandmete kaitse. Nimelt edastatakse veearvestitest andmeid krüpteeritult ja pseudonümiseeritult. See tähendab, et ilma eriseadmete ja kodeeritud andmete dešifreerimiseks vajaliku krüpteerimisvõtmeta ei ole võimalik veearvesti poolt edastatavaid andmeid lugeda. Isegi kui nendele andmetele ligi pääseda, ei ole kindlalt teada, kelle tarbitud koguseid need andmed kajastavad, sest tarbimiskoha ega sellega seotud isikuandmeid ei edastata.